„Jesień, jesień, jesień jak to tak”???

Ciężka ta jesień dla mnie w tym roku, jeśli nie najcięższa w moim życiu. Musiałam zmierzyć się z chorobą ukochanego Taty, a potem pożegnać Go na zawsze. I muszę ruszyć do przodu, bo przecież życie toczy się dalej…smutek w sercu pozostaje, pozostają pytania dlaczego to już teraz, dlaczego tak nagle? Nie jestem jeszcze gotowa na wspomnienia, w ogóle nie wiem czy chciałabym o nich pisać na blogu, bo przecież to było takie „NASZE”-moje i Jego. To nie kolejny przepis, podróż, sposób na spędzenie czasu, ale prawdziwe życie. Kiedyś wydawało mi się, że ludzie dożywają minimum 80 lat…a dziś wiem, że można wyjść z domu i już nie wrócić, dlatego tak ważne jest aby cenić życie, aby nauczyć się cieszyć z drobnych rzeczy, spotkań z ludźmi, nawet z pogody, która tej jesieni wyjątkowo nas nie rozpieszcza.

IMG_2592.JPG

Ludzie gonią za tym, żeby coś osiągnąć-więcej zarobić, jeździć lepszym autem, wybudować wielki dom z marmurową podłogą…a umierając i tak muszą zostawić wszystko, nawet najmniejsze grosiki w portmonetce.

Łzawe to niebo nade mną w tym roku (dosłownie i w przenośni), nie ma dnia żeby nie poleciały mi łzy. Mam świadomość, że nic już nie będzie takie samo. Nie wiem czy kiedyś się z tym pogodzę, może nauczę się z tym żyć, może z czasem będzie mniej bolało, ale tęsknota zawsze będzie- patrzysz na telefon widzisz podpis Tatuś:), tylko nikt już nie odbierze…

img_6015

IMG_6018.JPG

Jest jak w piosence „Cudownych rodziców mam”…

„Sama idę więc
Ale po drogach mych,
Będą wciąż za mną biec
I mnie strzec myśli ich”….

img_1595

IMG_6013.JPG

Na całe szczęście jest jeszcze moja ukochana Mama-bez Jej obecności, wsparcia, siły chyba nie dałabym rady. To ona sprawia, że wierzę, że życie ma cel, ma ukryty sens i trzeba je doceniać, poddać się nie wolno! Czy kiedyś znów się uśmiechnę tak jak poprzedniej jesieni, czy będzie tak kolorowo? Czy słońce znów kiedyś zaświeci i ogrzeje moje serce swoimi promieniami? Chcę wierzyć, że tak!

IMG_1493.JPG

IMG_1549.JPG

….I mało już kwiatów w ogrodzie, jeszcze jakieś wrzosy, trawy, kapusta ozdobna…ale kocham je-to Tata nauczył mnie o nie dbać. Wiosna kiedyś wróci, a wtedy wiem, że zakwitną znów…

IMG_6019.JPG

Jedna myśl w temacie “„Jesień, jesień, jesień jak to tak”???

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s