Śniadanie to podstawa…moja sobotnia jajecznica

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, pewnie słyszycie to ze wszystkich stron. Ja zawsze jem śniadanie, nawet kiedy mój dzień rozpoczyna się o 4 rano , nigdy nie wychodzę  z domu bez niego. Śniadanie rozkręca nasz metabolizm na cały dzień i szybko się spala.  Zmniejsza również apetyt na resztę dnia i dostarcza paliwo dla mózgu, który szczególnie w godzinach porannych musi nieco się wytężyć i popracować.

IMG_3015.JPG

Śniadanie powinno być lekkie, ale powinno też pokrywać  około 25%  dziennego zapotrzebowania na energię. Niektórzy powiedzą- „rano nie mogę nic przełknąć, piję tylko kawę”-to błąd śniadanie powinno być zjedzone w przeciągu pół godziny od wstania z łóżka. W tygodniu nie mam tyle czasu na celebrowanie śniadań, więc na ogół są to kanapki, owsianka, tosty z dżemem, pasta jajeczna, sałatka warzywna.

pasta jajeczna.jpg

IMG_3585.JPG

jajko.jpg

IMG_2986.JPG

….ale w weekendy pozwalam sobie na naleśniki z bananami, jajecznicę, zapiekanki z pomidorem i żółtym serkiem, różne sałatki.

IMG_3584.JPG

I jeszcze jedna sprawa pamiętajcie o śniadaniu w pracy. Rezygnując ze śniadania na pewno nie schudniecie, a wręcz przeciwnie.

IMG_3367.JPG

Pamiętajcie też o swoich dzieciach jeśli nie chcą jeść śniadań w szkole to pomyślcie czy kanapka z wędliną i serem nie jest zbyt sucha i monotonna, może trzeba jakoś urozmaicić menu. Uwielbiam te wszystkie zdjęcia z potrawami dla dzieci w kształcie zwierzątek i bajkowych bohaterów. Zainspirować możecie się na blogu:  https://eatzybitzy.wordpress.com/ . Właścicielka  nie jest zawodowym kucharzem, nigdy nie kończyła szkoły gotowania, za to jest bardzo kreatywna i potrafi z jedzenia tworzyć prawdziwe dzieła.

źródło: https://eatzybitzy.wordpress.com/

Uwielbiam takie osoby z niecodzienną pasją i tak się zainspirowałam, że chyba też stworzę niedługo jakiegoś ryżowego kotka☺

Chcąc zachęcić Was do cieszenia się śniadaniami, zamieszczam moją fotorelację z przygotowania sobotniej jajecznicy.

IMG_3008.JPG

 

IMG_3009.JPG

 

IMG_3010.JPG

IMG_3011.JPG

 

IMG_3012.JPG

 

IMG_3013.JPG

jajecznica.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s